Kardioprotekcja

Seniorzy w Cieplicach otrzymają porady kardioprotekcyjne!

Choroby układu krążenia stanowią najczęstszą przyczynę zgonów w Polsce, zabijając rocznie ponad 90 tysięcy osób. Niestety, wciąż brakuje nam wiedzy zarówno na temat profilaktyki chorób serca, jak i konieczności rehabilitacji po incydencie sercowo-naczyniowym. Wyniki raportu pt. “Co Polacy wiedzą o kardioprotekcji i rehabilitacji kardiologicznej?” pokazują, że aż 2/3 Polaków nigdy nie miało styczności z pojęciem rehabilitacji kardiologicznej, a 92% badanych nigdy nie otrzymało zaleceń dotyczących tego tematu.

W związku z tak zatrważającymi danymi, w ramach zdrowotnej kampanii pt. “Akcja Kardioprotekcja”, seniorzy spędzający czas w Uzdrowisku w Cieplicach, będą mieli możliwość skorzystania z porad kardioprewencyjnych, wykonując KardioTest. Wydarzenie, podczas którego seniorzy będą mieli możliwość sprawdzenia w jakiej kondycji jest ich serce i otrzymać indywidualne zalecenia, odbędzie się 27 lipca.

Aby zapewnić wsparcie i komfort naszym seniorom, przeszkolone hostessy będą towarzyszyć podczas wypełniania KardioTestu, udzielając pomocy i wspierając w odpowiedziach na pytania. Dzięki specjalnie przygotowanym tabletom, cały proces przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

Należy podkreślić, że wszystkie działania podejmowane podczas wydarzenia są zgodne z obowiązującymi zasadami BHP, bezpieczne i darmowe.

Dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu?

Celem kampanii jest podniesienie świadomości seniorów na temat prewencji kardiologicznej. Badania wskazują, że osoby starsze są bardziej narażone na choroby serca, dlatego ważne jest zwrócenie uwagi na profilaktykę oraz regularne kontrole medyczne.

?Brak świadomości dotyczącej problemów sercowo-naczyniowych to istotny problem społeczny. Co gorsza, część pacjentów nie zdaje sobie sprawy z codziennych czynników ryzyka ani sposobów leczenia? ? podkreśla prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski, ekspert kampanii ?Akcja Kardioprotekcja?, Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii CMKP w Warszawie.

W ramach kampanii “Akcja Kardioprotekcja” powstało specjalne narzędzie edukacyjne ? KardioTest, które jest przeznaczone dla każdego, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Test ten dostarcza indywidualnego wskaźnika masy ciała (BMI) oraz zestawienia spersonalizowanych czynników ryzyka. Wynik testu stanowi wskazówkę do dalszych działań.

?Bardzo zależało nam, abyśmy dotarli z naszym narzędziem do uzdrowisk, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że to tam właśnie znajdują się osoby, które należą do grupy ryzyka. Lekarze POZ nie mają wystarczająco dużo czasu, aby poświęcić edukacji pacjentów, dlatego też staramy się tę wiedzę przekazać za pomocą takich niestandardowych wydarzeń? ? dodaje Jankowski.

Testy przeprowadzane na miejscu są bezpłatne, a udział w wydarzeniu to doskonała okazja do nawiązania nowych przyjaźni, dzielenia się doświadczeniami i czerpania wsparcia społecznościowego.

Udział w tym wydarzeniu może stanowić pierwszy krok do poprawy zdrowia. Seniorzy będą mieli okazję pogłębić swoją wiedzę na temat skutecznych działań prewencyjnych w celu ochrony narządów sercowo-naczyniowych.

Co więcej event w Cieplicach to dopiero początek. Już wkrótce kolejne wydarzenia. Zapraszamy do śledzenia strony www.kardioprotekcja.pl, aby być na bieżąco.

Realizacja projektu “Akcja Kardioprotekcja” odbędzie się w sanatorium Cieplice przy ulicy Ściegiennego 9B w Jeleniej Górze. Wydarzenie zaplanowano na godziny popołudniowe, od 11:00 do 15:00. Serdecznie zapraszamy uczestników turnusu w sanatorium oraz wszystkich zainteresowanych!