Kardioprotekcja

Wszystko, co musisz wiedzieć o kampanii

Dane GUS z 2020 r. wskazywały, że choroby układu krążenia w Polsce przewodzą stawce przyczyn umieralności, wyprzedzając choroby nowotworowe i choroby układu oddechowego. Badania przeprowadzone w 2023 roku pokazują, że pacjenci nie stosują się do zaleceń lekarskich, nie przyjmują farmakoterapii systematycznie lub opóźniają rozpoczęcie rehabilitacji kardiologicznej.

Druga edycja ogólnopolskiej kampanii „Akcja Kardioprotekcja” ma na celu poprawę świadomości dotyczącej prewencji chorób sercowo-naczyniowych. Działania edukacyjne obejmują upowszechnianie wiedzy na temat stosowania kardioprotekcji oraz rehabilitacji kardioprotekcyjnej w społeczeństwie jako skutecznego zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym.

W skład Rady Ekspertów kampanii wchodzą: prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski oraz prof. dr hab. n. med. Ryszard Piotrowicz razem z  Ambasadorkami: dr Adrianną Sobol, fizjoterapeutką Dominiką Rosińską i dietetyczką Klaudią Wiśniewską. 

Dowiedz się jak uzyskać skierowanie na rehabilitację kardiologiczną w zakładce „Ścieżka Pacjenta”, przeczytaj o IV filarach skutecznej kardioprotekcji i rehabilitacji kardiologicznej w zakładce „KardioRehab” i wykonaj KardioTest.

Współpracujemy z najlepszymi
Poznaj Radę Ekspertów

prof. dr hab. n. med.
Piotr Jankowski

Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii, p.o. Kierownika Zakładu Epidemiologii i Promocji Zdrowia w Szkole Zdrowia Publicznego.

Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

 

prof. dr hab. n. med.
Ryszard Piotrowicz

 Narodowy Instytut Kardiologii/ Wyższa Szkoła Rehabilitacji.

 

 

 

 

Organizatorem Kampanii jest: